דבר הבעלים

דודו מכלוף

מועדון הכדורגל בית"ר טוברוק הוקם בשנת 1993 ביחד עם עודד מכנס במטרה לאפשר לילדים ולבני הנוער בעיר נתניה מסגרת חמה ותומכת מעבר לשעות הלימודים. מסגרת אשר תאפשר להם לצבור חוויות מחשלות, מסגרת אשר תמנע מהם להעביר את זמנם בבטלה ברחובות, מסגרת אשר תרחיק אותם מעולם הפשע, מסגרת שתאפשר להם להגשים את חלומם להפוך לשחקני כדורגל מקצועיים ומעל הכל מסגרת אשר תאפשר לנו להגשים את החלום ולחנך את דור העתיד של מדינת ישראל.

על מנת להגשים את החלום, צורפו במהלך השנים שורה ארוכה של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שייקנו לשחקנים הצעירים את יסודות המשחק והמשמעת ברמה הגבוהה ביותר. המרכזי שבהם הוא מאמן נבחרת ישראל לשעבר ואחד מאנשי הכדורגל המובילים בישראל שלמה שרף שתרם וממשיך לתרום מזמנו וממרצו למועדון ולשחקנים הרבים הרשומים בו.

במהלך השנים צמחו במועדון חלק מהשמות המובילים בכדורגל הישראלי: שלומי ארביטמן, אלמוג כהן, דודו ביטון, חן עזרא, גיא אסולין ואייל גולסה המהווים רק חלק קטן מרשימה ארוכה של שחקנים שהשתלבו במועדוני צמרת בישראל ובאירופה.

אולם מעבר לכדורגל, בית"ר טוברוק הוא מועדון שהפך עשרות אלפי בני נוער לאזרחים טובים יותר, ערכיים יותר ואיכותיים יותר. לאורך כל שנות קיומו של המועדון, השתלבו בו שורה של נהלים וחוקים שנתפסו לעיתים כ"הזויים": איסור על קעקועים, איסור על עישון וצריכת אלכוהול, איסור נסיעה או רכיבה על קטנועים ואופנועים, איסור על גידול שיער ארוך, דרישה מכל שחקן שהגיע לגיל 18 להצביע בבחירות, מעקב אחר אלימות מילולית של שחקני המועדון ברשתות החברתיות ודרישה לשמירה על רף ציונים גבוה בבית הספר.

כל החוקים הללו הוכיחו את עצמם בכל פעם מחדש וכיום במבט לאחור אנחנו יכולים לומר בלב שלם שכל שחקן שהקפיד על שמירת החוקים הללו הפך לאדם ערכי וטוב יותר, גם אם לא הפך לכדורגלן ברמות הגבוהות ביותר.

מעבר לאלמנט החינוכי, שמנו לעצמנו למטרה להפוך את טוברוק למשפחה תומכת ומחבקת. אצלנו במועדון אף שחקן לא היה רעב ללחם, אף שחקן לא מצא את עצמו ללא מיטה להניח עליה את ראשו בסוף היום ואף שחקן לא נזנח כאשר התקשה בלימודים. מבחינתנו כל שחקן שהינו חלק ממשפחת טוברוק הוא כמו בן עבורנו וכל עוד הוא ממלא אחר חוקי המועדון אעשה את הכל על מנת לעזור לו ולמשפחתו וכך פועל ופעל כל הצוות הניהולי והמקצועי במועדון לאורך השנים.

היום עשרות שנים לאחר הקמתו, אנחנו רואים פרוייקט חיים ממשיך לרקום עור וגידים בכל יום ובכל שעה – המועדון שהתחיל עם כמה עשרות ילדים במגרש אספלט מוזנח, צמח לכדי מועדון פאר בגילאי הילדים והנוער ומעבר לכך למשפחה תומכת, מחבקת ומחנכת לעשרות אלפי ילדים ונערים מנתניה ומכל רחבי הארץ ולבית הספר מס' אחד לכדורגל בארץ.

דודו מכלוף – בעלים